eSIM ilk kez Vodafone, tarafından ülkemizde kullanıma sunuldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın bir kaç gün önce duyurduğu eSIM özelliğinde bugün büyük bir gelişme yaşandı.

Ülkemiz içerisinde eSIM özelliği uzun süredir beklenilen ve kullanıcıları bir hayli heyecanlandıran bir sistem arasında yer alıyordu. 2020 içerisinde Türkiye’nin eSIM’e geçiş yapacağını bildiren Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı açıklamasından iki gün sonra yani bugün geçtiğimiz dakikalarda Vodafone’dan bir atak geldi.

Vodafone, geçtiğimiz dakikalar içerisinde Türkiye’de bir ilk olarak eSIM hizmetini kullanıma açtı. Yani artık iPhone telefonlarda çift hat kullanılabilecek veya bazı akıllı saat modellerinde eSIM özelliği kullanılabilecek.

Fiziksel SIM Karttan daha çok avantajı olan bu eSIM sistemini ülkemizde ilk başlatan firma Vodafone oldu. Diğer operatör firmalarından hangisi kullanıma sunacak henüz belli değil. eSIM için herhangi ek bir ücret alınmayacak ve mağazadan kolayca bu işlemi halledebileceksiniz.

Batuhan Sertolhttp://www.magazintube.com.tr
Daha önce birçok sitede içerik üretimi yapan editör, şimdide gündemdeki yer alan magazin içeriklerini MagazinTube çatısı altında paylaşıyor.