Kafe ve Restoranlara korona virüs kısıtlaması geliyor!

Korona virüsün ülkemiz içerisinde artış göstermesi sonucu, İçişleri bakanlığı tarafından “Covid19 Tedbirleri” konu başlığında gönderilen ek genelge ile birlikte bazı zorunluluklar ve yasaklar getirildi.

İçişleri Bakanlığınca gönderilen genelge içerisinde 81 ilde uygulanacak olan bu tedbirleri kapsayan zorunluluklardan biriside “Mesken” yani ev ortamı hariç bulunulan tüm açık veya kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi. Maske takılmaması karşılığında güçlük kolları tarafından gerekli cezai işlemler uygulanabilecek.

Bulunulan tüm alanlarda maske takma zorunluluğunun gelmesi ile birlikte kapalı bir alan sayılan toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alımı da artık değiştirildi. Birçok ilde paylaşılan görüntülerde ayakta yolcuların fazlalığı belirtiliyordu. Artık ayakta yolcu alımı da otobüs içerisindeki kapasiteye uygun şekilde yapılacak. Ayrıca toplu taşıma araçlarının içerisinde ayakta alınan yolcuların nerelerde yolculuk yapabileceği ise gerekli çıkartma ve levhalar ile belirlenecek.

Süleyman Soylu Ek Genelge Son Dakika!

Daha öncesinden de var olan ve vaka sayılarının düşmesi ile kaldırılan bir kural, mekanlardaki eğlence saatleri tekrar kısıtlandı. Restoran, Kafe ve diğer eğlence türü mekanlar içerisinde saat 24.00’ten sonra herhangi bir canlı müzik veya başka bir şekilde müzik çalınmasına izin verilmeyecek.

Ayrıca bu tedbirler il valileri ve ilçe kaymakamlıkları tarafından alınacak. Devamlılık sağlayacak bu tedbirler içerisinde herhangi bir mağduriyet yaşanmayacak. Tedbirlere uymayan kişilere veya işletmelere gerekli cezai işlemler uygulanacak.

Batuhan Sertolhttp://www.magazintube.com.tr
Daha önce birçok sitede içerik üretimi yapan editör, şimdide gündemdeki yer alan magazin içeriklerini MagazinTube çatısı altında paylaşıyor.