Acun Ilıcalı Instagram’da dünya canlı yayın rekoru kırdı! Önceki rekor kimdeydi?

Acun Ilıcalı, geçtiğimiz günlerde Instagram platformu üzerinden açmış olduğu canlı yayında anlık olarak 1 milyon kişi tarafından izlenerek, Türkiye rekoru kırmıştı. Rekorlara doymayan Ilıcalı, bu sefer de Instagram canlı yayınında 3 milyon kişi tarafından anlık olarak izlenerek dünya rekoru kırdı! Peki önceki Instagram canlı yayın rekoru kimdeydi?

“Survivor’a yeni boyut kazandırmak istiyorum ve yarışmayı dijital ortamla bağdaştırmak istiyorum.” diyen Ilıcalı, geçtiğimiz haftalarda bu projesine ilk olarak ünlüler takımıyla başlamıştı, ancak Instagram Türkiye canlı yayın rekorunu kıran takım, İletişim ödülünü ünlüler takımından sonra kazanan Gönüllüler Takımı olmuştu.

Acun Ilıcalı, gönüllüler takımına İletişim Ödülünü vermek üzere açmış olduğu Instagram canlı yayınında anlık olarak 1 milyon kişi tarafından izlenerek, Instagram Türkiye canlı yayın rekoru kırmıştı. Kırdığı rekorun ardından bir kaç gün sonra açtığı canlı yayında açıklama yapan Ilıcalı, “Instagram’da geçen gün canlı olarak 1 milyon kişi tarafından izlendik. Ben bu rakama şaşırmadım ki. Yüksek bir rakam değil benim için. Ama Instagram’da önemliymiş 1 milyon. Bizim programımızı zaten 10 milyon kişi izliyor. Sayenizde bu başarıyı elde ettik. Çok teşekkürler, bizim için çok değerlisiniz.” diyerek, izleyicilerine teşekkür etmişti.

Yeni yaptığı duyuruda ‘Instagram’da dünya canlı yayın rekoru denemesi yapacağız, hepimize başarılar.’ açıklamasını yapan Acun Ilıcalı, az önce Instagram üzerinden açtığı canlı yayında anlık olarak 3 milyon kişi tarafından izlenerek, Instagram’da dünya canlı yayın rekorunu kırdı.

Sosyal medya kullanıcıları bu rekorun kırılmasının ardından, arama motorlarında “Önceki Instagram canlı yayın izlenme rekoru kimdeydi, önceki dünya Instagram canlı yayın rekoru kime aitti?” gibi aramalar yapmaya başladı.

Peki “Önceki Instagram Dünya Canlı Yayın Rekoru Kime Ait?”

Yüz binlerce kişi tarafından merak edilen bu dünya rekorunun Acun Ilıcalı‘dan önceki eski sahibi “6ix9ine” adıyla tanınan dünyaca ünlü rapçi Tekashi 69‘du. Ünlü rapçi açtığı canlı yayında 2 milyon kişi tarafından izlenerek dünya rekoru kırmıştı.