Tufan Günaçan Kimdir?


1995 İstanbul doğumlu olan Tufan Günaçan, Aslen Tuncelili’dir. Taner Ölmez ile arkabalığı olduğu bilinen genç oyuncu, ortaokul yıllarında çeşitli amatör Tiyatro topluluklarında eğitim almaya başlamıştır.
Lise yıllarında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nın Bir dönem Sanat Yönetmenliğini yürütmekte olan, aynı zamanda Taner Ölmez, Damla Sönmez Gibi başarılı oyuncular yetiştiren Aytekin Özen’den, konservatuvar dalında 5 yıl boyunca tiyatro dersi almıştır. Daha sonra Ipek Bilgin’in oyunculuk okulu olan Atölye Craft’ta tiyatro ve kamera önü oyunculuğu eğitimi almıştır.
Arka Sokaklar (Toygar-2018), Bir Deli Rüzgar (Erdem-2018), Yasak Elma (Gazeteci Cüneyt-2018), Şevkat Yerimdar (2017), Erkenci Kuş (Samet Hoca-2018-2019) gibi dizilerde rol almıştır. Sporun yanı sıra müzikle de yakından ilgilidir. Solistlik yanı sıra basketbol, voleybol, futbol ve boks gibi sporlarla ilgilenmiştir.
Mankenlik geçmişi de olan Tufan Günaçan, Hakan Akkaya gibi başarılı modacılarla çalışmıştır.
En son LeShow İstanbul 2019 da onur konuğu olarak, Özkan Uğur ile birlikte aynı podyumda yürümüştür.
Ekrenci Kuş dizisinde Samet Hoca Karakteri ile büyük kitlelerin ilgisini toplayan genç ve yetenekli oyuncu isminden sıkça söz ettirecek..

Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi: 23/04/1995
Boy: 1.85
Kilo:83
Burç: Boğa
İnstagram: instagram.com/tufangunacan