Aykut Elmas o videoyu kaldırdı!

Aykut Elmas ülkemizde çektiği vinelar ile tanınmış, vine uygulamasının kapatılmasıyla birlikte videolarını yayınlamaya Instagram üzerinden devam eden ve popülerliğini hala sürdüren bir sosyal medya fenomeni. Instagram hesabında yaklaşık olarak 4 Milyon takipçisi bulunuyor!

Dün paylaştığı video ile dikkatleri üzerine çekerek negatif düşüncelere yol açan Aykut Elmas, paylaştığı videoyu yaklaşık 10 dakika sonra yayından kaldırdı.

Aykut Elmas, videoyu kaldırdı kaldırmasına ama bir sorun vardı! Takipçileri tarafından video çoktan indirilmiş ve internette paylaşılmaya başlanmıştı çoktan. Videonun olumsuz yargı oluşturmasının sebebi ise her ne kadar mizah içerikli olsa da uyuşturucu kullanımını özendirmiş gibi gözükmesiydi.

Aynı durumu sadece Aykut Elmas değil, daha önce Seyf adıyla tanıdığımız ve futbol konulu mizahi içerikler paylaşmasıyla bir anda popüler olan sosyal medya fenomeni de yaşamıştı fakat, onun yaşadığı olay kısmen bu olayla örtüşse de biraz farklıydı.

Seyf, bir takipçisi tarafından CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) şikayet edilmişti.

Bu düşünce ve davranışından ötürü Aykut Elmas’a teşekkürlerimizi iletiyor, özellikle bu kadar büyük kitleye hitap eden fenomenlerin daha dikkatli hareket etmesi gerektiğini düşünüyoruz.