Resul Doğan Kimdir?

Televizyon Aktörü Resul DOĞAN, 18 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenim görmek üzere 17 yaşında Amerika’ya yerleşme kararı alan Doğan, Harvard Üniversitesi‘nde eğitim almaya başladı.

Konuk olduğu ulusal televizyon kanalı Kanal D‘de çocukluğundan beri bilgisayar, teknoloji ve oyunculuk alanlarına çok ilgi duyduğunu ve çocukluk yaşlarından itibaren kendisini bu alanlarda geliştirdiğini belirten Doğan, çocuk olduğu yaşlarda Adanalı dizisinde figüran olarak rol almasıyla televizyon dünyasına ilk adımını atmıştı.

2015 yılında kurmuş olduğu Youtube kanalı ile insanlara faydalı olacak türden içerikler üretmeye başlamış, daha sonra 2017 yılında bu işine kısa süreli bir ara vererek Türkiye’de daha önce gerçekleşmemiş bir projeye imza atmış ve sürekli gelişen sosyal medya camiasında yerini alabilmek üzere Türkiye’nin ilk sosyal medya haber platformunu kurmuştur.

Kurduğu haber platformu için azim ve gayretle çalışmaya başlayan Doğan, 18 yaşına geldiğinde saatler içerisinde milyonlarca kişiye ulaşan bu platformunu Türkiye’nin en büyük sosyal medya haber platformu haline getirmiş ve resmi olarak şirketini kurmuştur.

2019 yılında Türkiye Vizyon Ödülü‘ne layık görülmüş, ödül töreninden yaklaşık 2 ay sonra Enes Batur: Gerçek Kahraman filminde diyaloglu ve ön rollerde oynayarak kendi karakterini yansıtmıştır..

Resul Doğan, beyaz perdeye ünlü sosyal medya fenomeni Halil Söyletmez‘in Cumali Ceber 2 filminde yine ön rollerinde yer alarak ilk adımını atmıştı.

Batuhan Sertolhttp://www.magazintube.com.tr
Daha önce birçok sitede içerik üretimi yapan editör, şimdide gündemdeki yer alan magazin içeriklerini MagazinTube çatısı altında paylaşıyor.