Son Dakika! İstanbul da Eğitim Uçağı Düştü!

Son Dakika, İstanbul Hezarfen Havalimanından havalandığı iddia edilen bir eğitim uçağının Büyükçekmece gölü yakınlarına düştüğü bildirildi.

İstanbul'da Eğitim Uçağı Düştü!

Alınan haberlere göre bir eğitim uçağının, İstanbul Hezarfen Havalimanından havalanarak bir büyükçekmece gölü yakınlarında bir araziye düştüğü belirtiliyor. Ayrıca polis olay yerinde uçağın nasıl düştüğüne dair incelemeler yaparken uçaktan çıkarılan pilotun ise ağır yaralı olduğu bildirildi.

İstanbul'da Eğitim Uçağı Düştü!

Uçak düşerken ve çakıldığı anları gören olay tanıkları, olayın 11.00 – 11.05 saatleri civarında gerçekleştiğini belirttiler. Uçağın sağa doğru kaydığını ve yaptığı manevra ile TEM’e düşmekten kurtulan uçağı gören tanık, Olay yerinde durmadığını ve uçak havadayken düşmek üzere iken gördüğünü belirtti.

Valilikten olaya ilişkin gelen Açıklamada, Uçak motor arızası nedeniyle inişe geçtiğini o sırada düştüğünü ve Uçağın pilotaj lisans öğrencisinin yaralı olarak kurtarıldığını belirtildi.

Batuhan Sertolhttp://www.magazintube.com.tr
Daha önce birçok sitede içerik üretimi yapan editör, şimdide gündemdeki yer alan magazin içeriklerini MagazinTube çatısı altında paylaşıyor.