Enes Batur, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Süleyman Soylu’dan yardım istedi.

Ünlü YouTuber, Enes Batur Sungurtekin ve Kız Arkadaşı Ecenaz Üçer, geçtiğimiz gün içerisinde akşam saatlerinde karantina ihlali yapmadıkları halde ihlal ettikleri gerekçesi ile bir KYK yurduna getirildiler.

YouTube platformu üzerinden yıllardır içerik üreterek severleri ile paylaşan kanalında tamı tamına 13,6 milyon abonesi bulunan Ünlü Sosyal Medya Fenomeni Enes Batur Sungurtekin ve kız arkadaşı Ecenaz Üçer geçtiğimiz gün içerisinde akşam saatlerinde İstanbul’daki villasından karantina ihlali yaptığı gerekçesi ile alınarak bir KYK yurduna getirildiler.

Bunun üzerine çeşitli birçok medya ve haber şirketi “Enes Batur Karantinadan Kaçtı!” haberini yaparak paylaşımlarda bulundular. Enes Baturdan ise bu konu hakkında ilk gelen paylaşım Instagram hikayesinden oldu.

Hikayesinde, “Üzerime oynanan alçakça kalleşçe büyük bir oyun var. Bunu yapanlar elbet cezasını çekecektir Allah’ından bulsunlar. Gelişmeleri durum ilerlerse paylaşacağım.” diyerek bir yazılı metin paylaşan Enes Batur, sonrasında götürüldüğü KYK yurdu üzerinden olayı açıkladığı bir videoyu Twitter ve Instagram gibi popüler Sosyal Ağ uygulamalarından paylaştı.

Paylaştığı videoda, “Karantinaya uymadığı gerekçesi haberlerini yalanlayan Sungurtekin, Şerefim Namusum üzerine yemin ediyorum ki virüs yakalandığım günden beri dışarı çıkmadım.” sözlerini de aktardı. Ayrıca evinin içerisindeki kameralardan ve Hayat Eve Sığar mobil takip aplikasyonu üzerinden de hiç dışarı çıkmadıklarını görebileceklerini söyledi.

Daha sonrasından kız arkadaşı olan Ecenaz Üçer’de Instagram hesabı üzerinden karantinayı ihlal etmediklerini ve buna şahitlerinin olduğunu da belirttiği hikayeleri paylaştı.

Aynı ev içerisinde yaşayan ev arkadaşlarından fakat virüse yakalanmayan Mert Eren Bülbül’de Enes Batur Sungurtekin’in ve Ecenaz Üçer’in karantina ihlali yapmadıklarını söyleyerek Instagram hesabı üzerinden destek paylaşımlarında bulundu. Enes Batur’a ve kız arkadaşına destek, Survivor 2020 yarışmasında Finalist oyuncu olan Barış Murat Yağcı’dan da geldi. Instagram hesabı ve diğer sosyal ağları üzerinden paylaşımda bulunan Barış Murat Yağcı, Enes Batur Sungurtekin ile iletişimde olan tüm arkadaşlarının test sonuçlarının negatif çıktığını iyi olduklarını fakat Enes Batur ve kız arkadaşı Ecenaz Üçer’in haksızlık ve iftiraya maruz kaldıklarını belirtti. İletişimde olduklarını belirten Barış Murat Yağcı olay ile avukatlarının ilgilendiğini de belirtti.

Ayrıca gece 00:00’da canlı yayına çıkan Enes Batur Sungurtekin, herhangi bir karantina ihlali yapmamalarına rağmen evlerinden bu şekilde alınmalarına karşılık olarak “Devletimizin üstünde bir gücüm yok benim, sadece mağdur durumdayım. Karantina kurallarını ihlal etmedim. Suçsuz yere yurda getirildim. Tek isteğim evime gidebilmek. Cumhurbaşkanımızdan ve İçişleri Bakanımızdan yardım istiyorum.” diyerek bir talepte bulundu.

Batuhan Sertolhttp://www.magazintube.com.tr
Daha önce birçok sitede içerik üretimi yapan editör, şimdide gündemdeki yer alan magazin içeriklerini MagazinTube çatısı altında paylaşıyor.