PewDiePie’dan Youtuberlara Önemli Uyarı!

Son günlerde T-Series ile olan rekabeti oldukça ses getiren PewDiePie, abone savaşına karşı T-Series’e 6 milyon abone farkıyla yenilmişti. Her ne kadar genel abone sıralamasında tahtını başka bir kanala kaptırmış olsa da, şu anda kişisel Youtube kanalları sıralamasında PewDiePie hala birincilik tahtında oturuyor.

Dünya genelinde Youtube abone sıralaması

PewdiePie geçtiğimiz günlerde ise bir video yüklemişti ve videoda kanalını açtığı günden bu güne kadar neler olduğunu özetle anlatarak, kanalının analizlerini yayınlamıştı.

Videoda kendisinin yaptığı açıklamaya göre, Youtube’da ki birincilik tahtına 2014 yılında oturduğunu ve geçtiğimiz günlerde ise T-Series’le olan abone yarışında tahtını kaybettiğini belirtti.

YOUTUBE’A HEP BİR GÜN BİTECEK GÖZÜYLE BAKTIM.

“Neredeyse benden önce burada olan herkes, şimdi ortadan kayboldu. Benden büyük herkes gitti. Bu sebepten dolayı YouTube hep ‘bir gün bitecek ’ gözüyle baktım. Yani bir gün eşyalarımı toplayıp gidecekmiş gibi.”

DİĞER YOUTUBERLARA DA ÇAĞRIDA BULUNDU!

“Bundan hâlâ nasıl zevk alıyorum bilmiyorum. Neden buradayım? Çünkü eğlenceli! Düşündüğüm şey, hiç düzgün bir ara vermiş olmamam. Hiç YouTube için endişelenmeyen bir insan olmadım. Ama gerçekten, eğer bir ara verirsem, bu kanalımı öldürür. Sürekli video yapmaya devam etmelisiniz, öbür türlü ara verdiğinizde geriye dönecek bir şeyiniz kalmıyor.”