Youtube’da Trendlere Nasıl Girilir? Türkiye Trendlerinde Neden Arapça Videolar Var?

Merhaba değerli takipçilerimiz, bu yazımızda bir çok yabancı ve yerli kaynaktan aldığımız bilgileri sizler için derledik.

Bu yazıyı okuduktan sonra belkide trendler ve trendlerin algoritmasıyla alakalı aklınızdaki tüm soruları cevaplamış olacağız.

İsterseniz Bir Videonun Nasıl Trendlere Gireceğini Anlatmakla Başlayalım.

İlk öncelikle belirtelim ki; Trendlerde video başlığının dili, video içeriği ve video kategorisinin hiçbir önemi yoktur.

Bir videonun trendlere girebilmesi için o videonun, trendlere gireceği ülkede o anda oldukça fazla izlenmesi ve videoyu izleyen kişilerin çoğunun tamamını izlemesi gerekmektedir.

Şimdi diyeceksiniz ki; “e ozaman saçma sapan videolar atalım sadece izlenme önemliyse”.
Burasıda az önce belirttiğimiz gibi videonuzu izleyen kişilerin videonuzu tamamen izleyip izlemediğiyle alakalı birşeydir.

Yani siz eğer kalitesiz bir video hazırlayıp, videonuzu izleyenlerin çoğuna videonuzun tamamını izletebilmeyi başarırsanız şu anki Youtube algoritmasına göre büyük bir ihtimalle o anda trendlere girebilirsiniz.
“Türkiye’de Neden Arapça Videolar Trendlere Giriyor?”
Sorusuna cevap olarakta, yazımızın başında belirttiğimiz gibi video başlığının dilinin trendlere girmekle herhangi bir alakası yok.

Şimdi diyeceksiniz ki, “hadi ozaman bize bunu açıkla neden arapça videolar bizim trendlerimize giriyor?”

Hemen açıklayalım; bildiğiniz üzere Türkiye’de yaşayan milyonlarca Suriye’li mülteci bulunuyor. bu insanların Youtube’a bir etkisi olmaması gibi bir ihtimali yok. Çünkü Suriyeliler’in izlediği videolar Suriye’den değil, Türkiye’den izleniyor.

Yani anlattığımız gibi trendlerin asıl algoritması bu.
Eğer bir video x ülkesinde o anda oldukça fazla izleniyorsa ve videoyu izleyenlerin çoğu tamamını izliyorsa o video x ülkesinin trendlerine girebilir.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler. Umarız ki birazcık ta olsa merakınızı giderebilmişizdir.